FANDOM


Znalazła go na Wyspie Wisielca, której nie objęła klątwa. Żyją sobie długo i szczęśliwie.
Wyspa Wisielca to miejsce w Krainie Baśni, pojawiające się w serialu Dawno, dawno temu. Debiutuje w odcinku Piracka bandera trzeciego sezonu.

Historia Edytuj

Przed drugą klątwą Edytuj

Po wzięciu księcia Erica w niewolę, Czarnobrody uwięził go na Wyspie Wisielca. Ariel, ukochana mężczyzny, z pomocą Haka postanowiła odnaleźć pirata, by dowiedzieć się o miejscu pobytu księcia. Zanim jednak dowiedziała się, gdzie on jest, Hak wrzucił Czarnobrodego do morza. Ariel uratowała mu życie, a w zamian dostała od niego informację na temat lokalizacji Erica.[2][3][4]

Podczas drugiej klątwy Edytuj

Ostatecznie Ariel dodarła na Wyspę Wisielca, gdzie zjednoczyła się z księciem Ericem. Ze względu na to, że wyspa znajdowała się poza zasięgiem Mrocznej Klątwy rzuconej przez Śnieżkę, para nie została zabrana do Storybrooke.[2]

Po trzeciej klątwie Edytuj

Hak, Aladyn, Dżasmina, kapitan Nemo, Liam i załoga Nautilusa zostali nakierowani na Wyspę Wisielca przez harpun Nemo, który wskazuje drogę do osób, w sercach których tkwi pragnienie zemsty, chcąc znaleźć Dżafara. Zanim jednak dotarli na nią, Nautilus uległ uszkodzeniu i zaczął nabierać wody. Dżasmina zażyczyła sobie, aby Aladyn teleportował wszystkich bezpiecznie na wyspę. Tam Nemo, Liam i załoga Nautilusa odłączyli się od grupy z zamiarem naprawienia okrętu, podczas gdy Dżasmina, Aladyn i Hak wyśledzili Dżafara, który jako dżin znajdował się wewnątrz chaty Ariela i Erica, uwięziony w magicznej lampie. Za zachętą Haka, Aladyna i Ariel, Dżasmina stawiła czoła czarownikowi i przekształciła go w drewnianą laskę. Następnie, całując Aladyna pocałunkiem prawdziwej miłości, złamała zaklęcie, które uwięziło Agrabah w klejnocie, przez co cała czwórka została przeniesiona do nowo wyzwolonego królestwa.[5]

Ciekawostki Edytuj

  • Wyspa Wisielca oparta jest na prawdziwej lokalizacji o tej samej nazwie w pobliżu Bostonu.
  • Wyspa Wisielca otoczona jest wielką rafą koralową i znajduje się poza wybrzeżem Agrabahu.[5]

Przypisy Edytuj

  1. Prawdopodobnie; w odcinku Piracka bandera Czarnobrody stwierdził, że przetrzymuje Erica na Wyspie Wisielca, nie wiadomo jednak, czy osobiście go tam uwięził, czy też jego załoga zrobiła to za niego.
  2. 2,0 2,1 2,2 David H. Goodman (scenariusz) & Ernest Dickerson (reżyseria). (13 kwietnia 2014). "Piracka bandera". Dawno, dawno temu. Sezon 3. Odcinek 17.
  3. Jane Espenson (scenariusz) & Mario Van Peebles (reżyseria). (30 listopada 2014). "Upadek". Dawno, dawno temu. Sezon 4. Odcinek 10.
  4. Andrew Chambliss, Dana Horgan (scenariusz) & Steve Pearlman (reżyseria). (22 marca 2015). "Biedna, nieszczęsna dusza". Dawno, dawno temu. Sezon 4. Odcinek 16.
  5. 5,0 5,1 Jane Espenson, Jerome Schwartz (scenariusz) & Steve Pearlman (reżyseria). (2 kwietnia 2017). "Niezwykłe miejsce". Dawno, dawno temu. Sezon 6. Odcinek 15.