FANDOM


25px-Disambig.svg.png Ten artykuł dotyczy ojca Anny i Elsy. Jeżeli szukasz ojca Ingrid, Helgi i Gerdy, zobacz Król Harald.
Na pewno słusznie postępujemy?
Król Arendelle do Gerdy.[1]
Król Arendelle to postać pojawiająca się w serialu Dawno, dawno temu. Debiutuje w odcinku Opowieść o dwóch siostrach czwartego sezonu. W jego rolę wciela się Oliver Rice.

Historia Edytuj

Przed pierwszą klątwą Edytuj

Po ślubie z księżniczką Gerdą mężczyzna stał się królem Arendelle, podczas gdy kobieta wstąpiła na tron jako królowa. Z czasem doczekali się dwóch córek, Elsy i Anny. Gdy starsza z córek zaczęła przejawiać moc lodu, stopniowo zaczęli się jej bać. Dlatego też para królewska - pod pretekstem misji dyplomatycznej - postanowiła udać się do Misthaven, gdzie namierzyła pirata imieniem Czarnobrody, by sprzedał im pewien potężny przedmiot zwany Gwiazdą Życzeń. Owa rzecz była w stanie pozbawić mocy Elsę, lecz nie mogli jej użyć, ponieważ nie mieli czystych serc. Udali się więc do Rumpelsztyka po poradę, lecz opuścili go z pustymi rękami. W drodze powrotnej dopadł ich sztorm, na tyle silny, że królowa Gerda uzmysłowiła sobie, że nie wyjdą z tego żywi. Kobieta napisała list, wetknęła do butelki, którą zakorkowała i wyrzuciła w morze, mając nadzieję, że trafi do jej córek. Chwilę potem fala morska przykryła statek i zabrała go na dno. Para królewska zatonęła na terenie Cmentarzyska Posejdona.[1][2][3]

Rodzina Edytuj

Woman box
 
Man box
Woman box
 
Man box
 
 
 
 
 
 
 
 
Woman box
 
 
 
 
 
4x07 King Harald
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4x05 Ingrid
4x07 Helga
4x07 Gerda
 
4x01 King of Arendelle
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4x04 Kristoff
 
 
4x02 Anna
4x01 ElsaFace
 
 
 


Przypisy:

  • Stałe linie oznaczają więzy krwi w relacji rodzic-dziecko
  • Linie przerywane oznaczają małżeństwa, zaręczyny oraz adopcje
  • Szare pole oznacza, że postać nie żyje

Występy Edytuj

Dawno, dawno temu Edytuj

Sezon 4 Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • Król Arendelle oparty jest na postaci z filmu Kraina lodu Disneya.
  • Portret przedstawiający króla oraz jego żonę, a także ich nagrobki są takie same, jak w filmie Kraina lodu Disneya.

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Edward Kitsis, Adam Horowitz (scenariusz) & Ralph Hemecker (reżyseria). (28 września 2014). "Opowieść o dwóch siostrach". Dawno, dawno temu. Sezon 4. Odcinek 1.
  2. Andrew Chambliss, Dana Horgan (scenariusz) & Ralph Hemecker (reżyseria). (19 października 2014). "Uczeń Czarnoksiężnika". Dawno, dawno temu. Sezon 4. Odcinek 4.
  3. Jane Espenson (scenariusz) & Mario Van Peebles (reżyseria). (30 listopada 2014). "Upadek". Dawno, dawno temu. Sezon 4. Odcinek 10.